Akce v Kafe Afrika

Kde nás v září 2015 najdete

Sobota 29.8.2015 – festival Barevná devítka, park Podviní, Praha 9 – Vysočany (14-22:00)

Čtvrtek 17.9.2015 – Český rozvojový den, Kampa park (14-21:00)

Pátek 25.9.2015 - Jablkobraní, park Kamýk, Praha 4 (16-21:00)

Léto s Kafé Afrika - novinky

V novinkách se dozvíte, jaké tematické gastronomické víkendy pro vás chystáme, o novém menu, jak si u nás objednat oslavu či dovoz vynikajících afrických jídel až domů. Osvěžující čtení a těšíme se na léto s vámi. novinky zde.

 

Letní výstava fotografií v Kafé Afrika!/Summer photo exhibition in Kafé Afrika

Léto je v plném proudu a my vás zveme na nově otevřenou výstavu fotografií v Kafé Afrika. Přijďte si prohlédnout fotografie Centra Dialog z Keni a z Guineje, dát si osvěžující drink nebo něco afrického k snědku. Pozvánka zde.

The summer is in full swing and we would like to invite you to visit our newly opened photo exhibition of Dialog Centre from Kenya and Guinea. Enjoy it with a refreshing drink and some nice African food. Invitation here.

 

29.6.2015 Setkání se středoafrickou výpravou

Čtyři zástupci neziskové organizace SIRIRI (ředitelka Hana Říhová, zakladatelka Ludmila Böhmová, koordinátor afrických projektů Pavel Pola a dobrovolník Vojtěch Bílý) se vrátili ze dvou týdenní cesty ze Středoafrické republiky. Zajímají vás jejich dojmy za čerstva? Přijďte do Kafé Afrika v pondělí 29.6. https://www.facebook.com/events/1377338939072940/

23.6.2015 Africký raut a kouzlo afrického šperku/African buffet and the charm of African jewellery

Zveme vás na příjemný večer, kdy si od 18h užijete originální jídla z Ghany, Sierra Leone a Keni a od 19 h vyslechnete vyprávění afrikanistky a bývalé diplomatky Marie Imbrové. Šperky lze i zakoupit. Vstupenky na místě za 349 Kč. Prosíme o rezervaci na kafeafrikapraha@gmail.com.

We are inviting you to an extraordinary evening to enjoy African buffet from Ghana, Sierra Leone and Kenya (starts at 6pm) and a lecture by Marie Imbrova, former diplomat, about African jewellery (starts at 7pm). Tickets will be available for 349 CZK. Please make a reservation at kafeafrikapraha@gmail.com.

Tuniský film Halfaouine: Boy of the Terraces

čtvrtek 28. května, 19:00, arabsky a francouzsky, s anglickými titulky, 90 min, v režii: Férid Boughedir.  * Vstupné: 50 Kč Ochutnávka tuniského čaje (zdarma). Hostem večera bude velvyslanec Tuniské republiky, Jeho Excelence pan Moncef HAJERI.

Thu May 28, 19:00, Celebrating Africa Day 2015 with Tunisia - Tunisian film Halfaouine: Boy of the Terraces (1999, Arabic and French, with English subtitles, 90 min) - Director: Férid Boughedir * Entry fee: 50 Kč - Free Tunisian tea tasting. Special guest: ambassador of the Tunisian Republic, His Excellency Mr Moncef HAJERI

koncert YELLOW SISTERS, BIJOU Afro-dance Show

pátek 29. května, 19:00 - Yellow Sisters a Danceshow Bijou: Afro-dance (Bijou Camara & Marietou Traoré). Dvě kapely v jednom večeru na oslavu Dne Afriky * Vstupné: 150 Kč

Africký bufet 9 zemí/African Dinner Night

sobota 30/5 Africký bufet je jednou z nejoblíbenějších akcí v Kafé Afrika. V tento den Vám naši zaměstnanci osobně představí kuchyni své rodné země. Budete moci ochutnat jídla z 9 zemí (Kongo, Etiopie, Ghana, Kenia, Nigérie, JAR, Uganda, Sierra Leone a Zambie). Přijďte ochutnat sedm jídel za cenu jednoho a poslechnout si bubenické představení Papise Nyasse. Další atrakcí bude Etiopský kávový obřad. 349,- Kč/osoba, 690,-Kč/ 3-členná rodina, 790,-Kč/ 4-členná rodina

Sat 30/5 African Dinner Night remains one of the most favourite events in Kafe Afrika. It is the day when our project trainees prepare special cuisine from their African countries of origin. This time it will be D.R. Congo, Ethiopia, Ghana, Kenya, Nigeria, SAR, Sierra Leone, Uganda and Zambia. Come and taste nine exotic delicious dishes, support our social enterprise project and enjoy the drums performance by Papis Nyass. As side attraction Ethiopian coffee ceremony. 349,- CZK/person, 690,-Kč/ family of 3 people, 790,-Kč/ family of 4 people

Promítání filmů Heritage Africa (Ghana) a La vie est belle (Kongo)

Wed 27/5, 19:00 Film screening in Kafé Afrika, Ghana: documentary Heritage Africa (Kwa Ansah, 1989, 82 min), D. R. Congo: La vie est belle (1987, 83 min, staring Papa Wemba), Entry fee: 80 Kč

Promítání filmu "Invictus" ze životního příběhu Nelsona Mandela

Tue 26/5 Film screening / SAR "Invictus" (English, 128 min) about Nelson Mandela, South African Wine Tasting (for free), Entry fee: 50 CZK
***Promítání filmu "Invictus" (anglicky, 128 min) ze životního příběhu Nelsona Mandela, Ochutnávka vína z Jihoafrické republiky (zdarma), Vstupné: 50 Kč

Promítání marockého filmu / Film screening, Morocco

Pá 22/5 19:00 promítání marockého filmu La source des femmes (ve francouzštině), vstup zdarma, srdečně vás zveme!

*** Fri 22/5 19:00 Film screening, Morocco, La source des femmes (French), free entry, you are cordially welcome!

sobota, 16. května – 8-14 hodin – The Art of African Food - farmářský trh Dejvická (Kulaťák)

Přijďte na náš stáneček na farmářském trhu Dejvická ochutnat africké koblížky Baigné, kapsy Abolo se zeleninou nebo masem, chapati, polévku, sladký kuskus, kuřecí kari dle jihoafrického receptu, madeso fazole z Konga nebo rýži Joloff. Naše kolegyně Agugi, Mimi a Asi budou pražit kávová zrna a připravovat čerstvou etiopskou kávu. Potěší vás bohatý doprovodný program.

www.facebook.com/AfricaDayCzech?fref=ts

Květnové pátky etiopské kuchyně

Přijďte ochutnat každý květnový pátek speciality Etiopské národní kuchyně.

Indžera – základ etiopské kuchyně - široká, tenká placka/palačinka upečená z mouky tef. V Etiopii se na ní kladou různé omáčky a přílohy a při jedení se do ní balí. Indžera tak slouží současně jako talíř, příbor a chléb. Servírujeme s Doro Wat - kuřecí maso dušené s rajčaty, zázvorem, česnekem a zeleninou (150 Kč) nebo se zeleninovým soté (120 Kč)

Od 18:30 Vás zveme na Etiopský kávový obřad, lahodnou čerstvě upraženou a připravenou kávu (50 Kč)

Ethiopian Easter Celebration

18. dubna, 2015 od 18:30

Přijďte ochutnat tradiční etiopské pokrmy - Injeru a Doro Wat, zažít tradiční kávový obřad, poslechnout si etiopskou hudbu, setkat se s milými lidmi...

Silvestrovská párty/ New Year´s party - 31.12. 2014

Živá hudba, bubeníci, 3 DJ, africká taneční hudba, speciální africká kuchyně, zábava do rána.

Vstup: 150,- Kč (v ceně welcome drink)/ Bufet v ceně 200,- Kč/ začátek: 19:30

 

Live african drums, buffet - African cuisine, dance music, 3 DJ´s , party till the break of day.

Entrance: 150 CZK (including welcome driink)/ African buffet only 200,- CZK/ start: 19:30

Africká vánoční párty pro všechny/ African Christmas party for everyone - 27.12. 2014

2 DJ, non-stop hudba, bubeníci, skvělá kuchyně a pravá africká atmosféra. 

Vstup: 100,- Kč/ začátek 20:00

 

2 DJ´s, non-stop dance music, African drums, African cousine, great atmosphere.

Entry: 100 CZK/ start: 20:00

Africká vánoční párty pro děti/ African children´s party - 13.12. 2014

Oblíbená dětská akce pořádaná organizacemi Humanitas Afrika a UNICEF - výtvarný workshop, bubnování a tanec, lekce vaření pro děti a africké hry, vánoční dárek pro každé dítě.

Vstup: 150 Kč (v ceně ghanská čokoláda pro každé dítě)/ začátek: 14:00

Fotky z minulého roku najdete zde.

Children´s favorite event organized by Humanitas Afrika and UNICEF - art workshop, dance and live drums for kids, African cooking lesson for children, Christmas present for every child.

Entrance: 150 CZK (including ghanaian hot chocolate for every kid)/ start: 14:00

Photos from last year you can see here.

Uganda - země známá neznámá, smích i slzy/ UGANDA - known, yet unknown country of laughter and tears - 6.12. 2014

Zveme Vás na přátelské setkání do Kafé Afrika. Kuchařka z Ugandy bude vařit typická ugandská jídla. Dozvíte se mnoho zajímavých informací o práci organizace "Shalom for Uganda" - o kultuře, zvycích i zdravotní péči na jihu Ugandy v regionu Ntungamo. Uvidíte fotografie a uslyšíte zajímavé příběhy místních lidí. Beseda bude česko - anglická, je to úžasná příležitost jak poznat mnoho zajímavých lidí nejenom z Evropy, ale i z Afriky.

Vstup zdarma/ začátek v 18:30

You are all invited to a friendly meeting in the African café and restaurant in Prague. A good cook from Uganda will prepare typical Ugandan dishes. You will also have the opportunity to learn more about the work of the organisation “Shalom for Uganda”, about the culture, traditions and healthcare in the southern Ntungamo region. See photo presentation and listen to interesting life stories by natives. Program will be held in Czech and English, a good opportunity to meet interesting people, Europeans as well as Africans.

Free entry/ start: 18:30

Program prosinec/ Event calendar December 2014

Nejbližší akce/ Coming events:

27.12. Africká vánoční párty pro všechny/ African Christmas Party for everyone

31.12. Silvestrovská párty/ New Year´s Party

 

Večer africké kuchyně/African Buffet & Dinner Night - 29.11. 2014

Africký bufet je jedna z nejoblíbenějších akcí v Kafé Afrika. V tento den Vám naši zaměstnanci osobně představí kuchyni své rodné země. Budete moci ochutnat jídla z Angoly, Ugandy, Kamerunu, Konga, Ethiopie, Sierry Leone a Tanzánie. Přijďte ochutnat sedm jídel za cenu jednoho a podpořit trénink našich zaměstnanců.

Večerem Vás bude provázet paní Lejla Abbasová.

Cena bufetu je 295,- Kč/osoba.

 Letáky k akci najdete zde: Africký bufet African buffet

African Buffet & Dinner Night remains one of the well attended events in Kafe Afrika. It is the day when our project trainees prepare special cuisine from their African countries of origin. This time it will be Angola, Cameroon, Congo, Ethiopia, Sierra Leone, Uganda and Tanzania. Come and taste seven exotic delicious dishes just for the price of one, in support of our social entreprise project.

This event will be moderated by Lejla Abbasová.

Price: 295,- CZK/person.